برگزاری نشست هیئت علمی همایش با انجمن تغذیه ایران

نشست هیئت علمی چهارمین همایش ملی دستاوردهای ورزش دانش آموزی با حضور دکتر قربانی رئیس همایش و منتخبی از این اعضا در سالن جلسات اداره کل آموزش و پرورش استان کردستان برگزار شد.

به گزارش دبیرخانه دائمی همایش ملی دستاوردهای ورزش دانش آموزی این نشست با دستور کار برقراری ارتباط وبیناری با انجمن تغذیه ایران، بررسی آخرین اقدامات کمیته های اجرایی و علمی، وضعیت مقالات و آثار دریافتی و همچنین ارائه و دریافت پیشنهادات اعضای هیئت علمی و مدیران ستادی همایش برگزار گردید.

ورزش دانش آموزی کردستان پیشرو در برگزاری رویدادهای علمی ملی

در ابتدای این جلسه نایب رئیس همایش ضمن خیرمقدم به اعضای هیئت علمی و همکاران ستاد اجرایی و بیان ضرورت برگزاری رویدادهای علمی تحت عناوین همایش و کارگاه های آموزشی به عنوان مهمترین فرصت جهت ارتقای سطح دانش فنی و تخصصی دبیران تربیت بدنی کشور، خاطر نشان کرد: ورزش دانش آموزی و حوزه معاونت تربیت بدنی استان کردستان در طول 5 سال اخیر پیشرو و خط شکن برگزاری همایش ها و کارگاه های تخصصی تربیت بدنی آموزش و پرورش بوده و در حال حاضر به عنوان یک برند علمی در سطح کشور مطرح شده است.

افشین خوش گوار یادآور شد: اکنون با توجه به توانمندی ها و شایستگی های فنی و تخصصی دبیران تربیت بدنی کردستان، شاهد حسن نظر و اعتماد معاونت محترم تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش به همکاران آموزشی استان هستیم که با عنایت به این نگاه ویژه تا به حال معاونت تربیت بدنی و سلامت استان و انجمن علمی آموزشی معلمان تربیت بدنی کردستان علاوه بر میزبانی همایش های ملی، در تولید محتواهای آموزشی در قالب کتاب و فیلم به ویژه در دوران کرونا نقش بسیار فعال و سازنده ای در سطح کشور داشته اند.

وی با اشاره به برگزاری موفق همایش سوم در آبان سال 99 به صورت مجازی، به انجام مقدمات همایش چهارم با اعلام درخواست به حضور دکتر حمیدی معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش  در مراسم افتتاحیه همایش سوم، اشاره کرد و گفت: بعد از قبول این درخواست از سوی معاون محترم تربیت بدنی و سلامت، همکاران ستادی وزارتخانه بسترهای لازم را نیز جهت اطلاع رسانی برگزاری مطلوب این همایش فراهم کردند که جای تقدیر و تشکر دارد.

معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش استان کردستان در پایان اظهار امیدواری کرد که با حضور فعال اساتید دانشگاه ها و فارغ التحصیلان دوره های تحصیلات تکمیلی و همچنین همکاران فرهنگی سراسر کشور، همایش چهارم با کیفیت بالا و همراه با دستاوردهای ارزشمند برای ورزش دانش آموزی کشور برگزار شود.

در ادامه این نشست دکتر حامد نظرویسی دبیر علمی همایش در گزارشی اهداف برگزاری همایش، دستاوردهای راستی آزمایی شده ی همایش های گذشته، آمار مقالات دریافتی و همچنین پیشنهادات و درخواست های دبیرخانه همایش و انجمن علمی دبیران تربیت بدنی استان کردستان را ارائه نمود.

کارگاه های آموزشی کاربردی برگزار شود

رئیس چهارمین همایش ملی دستاوردهای ورزش دانش آموزی سخنران بعدی این نشست بود.   دکتر رشید قربانی در ابتدای صحبت های خود ضمن خیرمقدم به اعضای حاضر در جلسه از همکاری و حضور فعال اساتید دانشگاه استان در همایش های چند سال اخیر تشکر کرد و این حضور را با توجه به تنوع گرایش های تحصیلی آنان فرصت ارزشمندی برای کیفیت بخشی و خروجی اثربخش برای ورزش دانش آموزی کشور در این رویداد مهم علمی دانست.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کردستان از همایش های علمی به عنوان نقطه عطفی در حیطه فنی و دانشی تربیت بدنی نظام تعلیم و تربیت نام برد و خاطر نشان کرد: برگزاری کارگاه های آموزشی مطابق با نیاز جامعه مخاطب بیشتر از ارائه مقالات و تحقیقات در همایش برای همکاران فرهنگی می تواند اثربخش باشد و چون همایش چهارم با تأکید بر کنترل وزن و چاقی دانش آموزان برگزار می شود، لذا می توان با برگزاری کارگاه های آموزشی مرتبط با این موضوع در آموزش و ارائه مطالب مفید برای همکاران فرهنگی و در نهایت انتقال این محتواها به دانش آموزان و والدین سراسر کشور اثرگذار ظاهر شد.

دکتر قربانی برقراری ارتباط با انجمن تغذیه ایران با توجه به مقوله تغذیه به عنوان یکی از محورهای اصلی طرح کوچ را بسیار ارزشمند و اثربخش دانست و ضمن تقدیر از همکاری اعضای این انجمن با دبیرخانه همایش اظهار امیدواری کرد که بتوان در این حوزه محتوا و نسخه های کاربردی را به عنوان راهنما و مشاور در اختیار جامعه فرهنگیان کشور قرار داد.

رئیس چهارمین همایش ملی دستاوردهای ورزش دانش آموزی در پایان از مدیریت و برنامه ریزی اصولی و مؤثر معاونت تربیت بدنی و سلامت استان در راستای انجام موفق وظایف سازمانی تقدیر کرد و افزود: تلاش های و اقدامات این معاونت و همکاران ایشان در حوزه های مختلف فعالیتی ورزش دانش آموزی قابل تحسین بوده و در زمینه برگزاری همایش و رویدادهای علمی نیز این موفقیت ها مورد تأیید همکاران ستادی وزارت و جامعه مخاطب قرار گرفته که موجب افتخار همگان است.

 برای همکاری با همایش آمادگی کامل داریم

در ادامه رئیس انجمن تغذیه ایران که به صورت مجازی در این نشست شرکت کرده بود به بیان دیدگاه های انجمن در خصوص همایش ملی دستاوردهای ورزش دانش آموزی پرداخت.

دکتر جلال الدین میرزای رزاز ضمن بیان این که از سال گذشته و با ایجاد شبکه شاد تعامل و همکاری مطلوبی میان انجمن تغذیه ایران و معاونت تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش وجود داشته از اهمیت طرح کوچ سخن به میان آورد و اجرای صحیح و اصولی این طرح را امری ضروری و انکار ناپذیر در سطح مدارس سراسر کشور دانست.

وی در ادامه ضمن تشکر از دبیرخانه علمی همایش به جهت دعوت از انجمن، بر وجود تعامل و انجام همکاری های مدنظر اعضای هیئت علمی از سوی اعضای انجمن تغذیه ایران تأکید کرد و یادآور شد: چهار نفر از اساتید باتجربه و سطح عالی کشور در حوزه علوم تغذیه، آماده برگزاری کارگاه ها و نشست های تخصصی مرتبط با کنترل وزن و چاقی دانش آموزان در ایام برگزاری همایش هستند که امیدواریم شرکت کنندگان از این ظرفیت ارزشمند نهایت استفاده را ببرند.

دکتر داریوش شیخ الاسلام وطنی دانشیار گروه فیزیولوژی ورزشی دانشگاه کردستان و دبیرکل همایش نیز در سخنان کوتاهی ضمن بیان انتظارات دبیرخانه همایش از انجمن تغذیه ایران خواستار همکاری و تعامل بیش از پیش این انجمن با برگزار کنندگان همایش شد.

وی از رئیس انجمن تغذیه ایران خواست تا اواخر شهریورماه موضوعات کاربردی مدنظر اساتید انجمن جهت برگزاری کارگاه های آموزشی را به دبیرخانه همایش اعلام نمایند و همچنین در اطلاع رسانی و انتشار فراخوان همایش در میان دانشجویان تحصیلات تکمیلی رشته علوم تغذیه و گرایش های مرتبط با هدف دریافت مقالات بیشتر در این حوزه همکاری و تعامل بیشتری داشته باشند.